Featherweight

Yeni koleksiyonumuz featherweight inanılmaz hafif , 160 gr. gerçek tüy hafifliğinde ve hoş bir yumuşaklığa sahip.

Üstün incelikte 150's lifleri ve %15 ipekten oluşan karışım, benzersiz zariflikte bir ihtişama sahip. Düz dokuma yapısı ile üretilen sağlam ve hafif kumaşın tasarımı yapılırken yaz ve gölge gibi yumuşak dokunuşlardan klasiklerin zarifliğine ve sadeliğine doğru bir çizgide yapılmıştır.

Diamond Chip'in 10. Yılına Özel Pırlanta Kol Düğmeleri

Elmas tozlarıyla 150 S yünün harmanlanmasıyla üretilen lüks kumaş serisinden Diamond Chip kolleksiyonun 10.yıl kutlamaları nedeni ile Scabal beyaz altın ve pırlanta parçalarından oluşan eşsiz kol düğmeleri tasarladı. Üst düzey beyefendiler için dizayn edilen, el yapımı kol düğmeleri Antwerp World Diamond Center tarafından sertifikaya sahip.

3450 Euro'ya satın alabileceğiniz kol düğmeleri , 18 ayar altın, 0.65 karat pırlanta F renginde ve V saflığında. Özel siparişle ulaşacağınız, sınırlı sayıdaki kol düğmeleri dünyanın istediğiniz yerine 15 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. İstenildiği taktirde kişiye özel olarak isimlerinin baş harfleri kol düğmelerine işlenebilmektedir.

Yeni Yaz Koleksiyonu : MIRAGE

Scabal'ın tasarım departmanı çapraz geçiş yaparak harika bir fikirle yeni bir kumaş koleksiyonu yarattı. Kuş tüyü ağırlığındaki bu kumaş çok hafif ve güzel. Bu kumaştan oluşan giysileri giymek rüya gibi gözüküyor ama gerçek. İşte Mirage.

İlkbahar, yaz giysileriniz için Scabal sunduğu bu yeni koleksiyonun markasını MIRAGE olarak isimlendirdi. İnce süper 140's kalitesindeki bu kumaşımız 210 gr olmasına rağmen elinize aldığınızda, ağırlığından daha hafifmiş hissi veriyor.
Çok hafif olan "Mirage" kumaşı havada kuş gibi süzülüyor.

İnce yün ipliklerin bükülerek 2 kat çözgü-atkı yapılarak üretilen bu kumaşlar hava gibi hafif ve sade olmasına rağmen, sağlamlık ve mükemmellik hissi veriyor. Benzersiz şıklığı, hissedilen lüks ve giysilerde kullanımında verdiği rahatlık, süper ince yün liflerinin yüksek performans ile kombine edilmesinden kaynaklanıyor.

31 yarı fantezi ve klasik olarak sunulan geniş alternatif seçenekleri sıralamasındaki renkler, yumuşak bej, gri, mavinin farklı tonları bunun yanında şık koyu lacivert, koyu gri, ve siyahın tonları bulunmakta.

Venezuella'nın Başkenti Karakas'ta Scabal'ın Yeni Mağazası Açıldı.

Bu mağaza Venezuellılara başkenti Karakas'ta, en iyi ısmarlama olarak yaptırabileceği giysilere dünyadaki diğer yerler haricinde başkentlerinde ulaşabilme imkanı sağladı. Uzun araştırmalar sonucunda en iyi marka konusunda gerekli çalışmaları ve koşulları yerine getiren girişimci Scabal markası ile ilgili faaliyetine başladı.Mağaza tarihi eski bir binada, güvenlikli ve zengin bir semt olan Campo Alegro'nun kıyısında, Karakas'ın şehir kulübü aynı zamanda da golf kulübü olan Country Club'ta faaliyetine başladı.Mağaza geleneksel tarz göz önüne alınarak eski metotlar ve materyaller kullanılarak restore edildi. Dekorasyon yapılırken, markanın İngiliz olması nedeni ile bir miktarda İngiliz tarzı kullanıldı. Mağaza "Tailor Cafe " ve muhteşem bahçesi de dahil toplam 2000 m2 alanda faaliyet göstermekte.
Scabal ailesine, ısmarlama giysi tasarımı ve ölçüye göre dikim gömlek ve giysi konusunda yeni mağazalarıyla başarıyla katıldıkları için teşekkür ediyoruz.
Terzileri 20 kişilik bir zanaatkar grubundan oluşmakta. İşlerini en iyi yapanlardan seçilmiş bu terziler aynı zamanda son derece modern günümüze ait makinalar kullanıyorlar.John Rhys- Davies 'in Scabal Damatlık Elbisesi

1944 doğumlu İngiliz Aktör John Rhys-Davies Ocak ayındaki düğün töreni için Scabal Klasik Kumaş serilerinden 701783 nolu kumaştan diktirdiği damatlığı giydi.
İndiana Jones, Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi'nden tanıdığımız, bunun yanı sıra Dokunulmazlar, Slayt, Gün Işığında Yaşamak, Shogun, Star Trek, Seyahatçi gibi filmlerinde de rol aldı. Çizgi film ve bilgisayar oyunları seslendirmeleri de gerçekleştirdi.
Yeni Zellanda'da yaşayan John Rhys-Davies'e bu hizmeti Scabal'ın müşterisi olan Auckland'dan Crane Brothers sağladı.


Sir Terence Stamp'ın tercihi Scabal

1939 yılında doğan Terence Stamp ödüllü İngiliz aktör. Kendisi 60'ın üstünde filmde rol aldı. Bu filmlerden bazıları , Superman, Star Wars, The Haunted Mansion and Valkyrie. Son olarak Sir Terence Stamp'ın kendine özgü sesiyle seslendirmesini gerçekleştirdiği Captain Severus in Ultramarines.

Sir Terence Stamp bir zamanlar, Scabal'ın tüm zamanların en iyi giyinen erkeği konusunda oylama yapıldı ve kendisi yapmış olduğu bu seçimiyle onurlandırıldı.

Scabal Wall Street II

Wall Street filminin ilkinde kumaşlarıyla yer alan Scabal bu tecrübesini Yönetmenliğini Oliver Stone'un yaptığı "Wall Street II: Money Never Sleeps" filminde de gösterdi. Filmin ünlü oyuncuları Michael Douglas ve Shia LaBeouf cabal'ın " Classics" ve "Lifestyle " koleksiyonuna hayran kaldı.

Gekko uzun süren hapis döneminden sonra özgürlüğüne kavuşur. Daha önce güçlü olduğu dünyada şimdi kendisi ile kalmıştır. Daha önce hasar görmüş olan kızı Winnie ile ilişkilerini düzeltme yolları arar. Winnie'nin nişanlısı Jacob ile bir iş birlikteliği yapılandırır. Fakat Winnie ve Jacob bu eski finansman devine güvenebilecekler mi ve acımasız olan bu dev kendini yenileyip hayatında yeni bir başlangıç başlatabilecek mi ve beklenmedik son ne olacak ?


Bir Dilek Tut

Scabal'ın kutlama mesajını bu yılda daha önceki yıl gibi e- mail yoluyla gönderdik. Kartlar için ayırdığımız bütçemizi BİR DİLEK TUT kuruluşuna bağışladık.
Uluslararası bu organizasyon sağlıkları konusunda hayati tehlikeleri bulunan çocukların bir dileklerini gerçekleştirmek. Bu konuda azda olsa destek olduğumuzu umut ediyor ve mutluluk duyuyoruz.
Yeni kumaş koleksiyonumuz "Expression" Vicuna ve chinchilla yünlerinin karışımlarından dokunan Super 200's e daha önce hiç dokundunuz mu?


"Expression" şu anda en iyi giysileriniz için Scabal kumaş koleksiyonunda. Güzel görünüm, muhteşem yumuşak dokunuş, doğal döküm. Tüm bu özellikler kullanımınız boyunca deforme olmadan aynı kalitede kalıyor.

Gazeteside Scabal Markasına yer verdi. .

Yüksek Teknoloji Ceket

Kalem cepleri uzun zamandan beri hayatımızdalar ama sadece kalem taşımak yeterli mi?

Bu düşünceden yola çıkan New York'lu müşterimiz Mohan Tailors size iPad cebini takdim eder.

Bu büyük cep sayesinde Apple' ın son ürünü olan iPad' inizi , dijital okuyucunuzu hatta kitabınızı bile herzaman yanınızda taşıyabilirsiniz.


 

9-5 ÇALIŞMAK

SCABAL’ ın Sonbahar-Kış 2009/10 sezonu tamamen çalışan erkek temalı. Daha doğrusu, surreal bir ofis ortamı düşünürsek, Masasının başında telefonla konuşan, her an iletişim halinde olan, düşünen ve aynı zamanda çok şık. Şıklığını lüks ve rahat kumaşlara borçlu. Bu kumaşlar doğal yumuşaklık ve hafifliği bir arada bulunduruyor. Bu sezonda, takım elbiseler yine üste oturan, fit modellerle boy gösteriyor ve ayrıca isteğe bağlı olarak ısmarlama paltolarla kombinleniyor.

Kumaşlar:

Devamlı gelişen lüks kaliteliler, desenler ve renkler...

2009/10 Kış sezonunda takım elbiseler bir önceki sezona göre çok daha renkli. Temel renk çeşitleri klasik koyu tonları, gri, kahverengi ve mavi. Mor, lila ve kırmızının çeşitli tonları da temel renklere alternatif oluyor.

Bu sezonun özelliklerinden biri de dar kesimle birlikte geniş çizgili desenler ve ekoseler.

2009 Yaz sezonunda olduğu gibi bu kış da yün ve ipek kumaşların doğal yumuşaklığı çok çekici ve kullanışlı. Saten kumaşlar da ayrıca kusursuz bir seçenek olabilir.

Doğal ve hafif, bu iki sözcük sezonun ceketlikleri için anahtar sözcük diyebiliriz. Yumuşak, sportif aynı zamanda lüks ceketler klasik ekose, özellikle İskoç ekose desenleri ve siyah beyaz ekose desenlerle birleşiyor.

Yün görünümlü Süper fine pamuklu kumaşlar bu sezonun en çok konuşulan ürünleri olacak. SCABAL tasarımcılarından Michael Day, altı adet yeni kumaş seçti ve bu sezon ile ilgisini anlattı;

Mandarin, bu kumaş yumuşak ve lüks, yün ve ipek bileşimli kışlık bir kumaştır. Bu kumaşın daha hafif yazlık versiyonu çok talep gördüğünden kış sezonunda da kullanılmak üzere kışlık versiyonu üretilmiştir.

Essentials bu kumaş koleksiyonu blazerlar için ideal olup yeni Süper 150 s koleksiyonundandır. Kaşmir hariç daha başka hiçbir yün kumaşı bu denli iyi bulamazsınız.

En yeni yüksek kalite Süper 150 s yün kumaş Toison d Or. Birçok deseni olmasıyla birlikte dört mevsimlik bir kumaştır.

Bu sezon, yeni çizgisiyle Süper 100 s ve kaşmir paltolar çok moda. Özellikle ısmarlama palto ve pardösüler geri dönüyor. Fit kesimli paltolar çok şık durduğu gibi anorakları terk etme mesajı veriyor.

Pamuklu ve yünlü çift taraflı kumaşlar

Bu sezonun yeniliklerinden çift yüzlü saf yün veya saf pamuklu kumaşlar çok dikkat çekici. Bu kumaşların iki tarafı kullanılabildiği gibi hangi tarafının kullanılacağına müşteri karar verebiliyor. Bu kumaşlardan 380 gram olanlar blazer için, 460 gram olanlar da palto için ideal.

Takım elbiseler:

Bir önceki sezonda olduğu gibi SCABAL bu sezonda da dar kesimli takım elbiselere yer veriyor. Bu kesimler vücudu düzgün bir biçimde sarıyor. Ceketler yine kısa kesimli, bir veya iki yırtmaçlı. Klapalar dar.

Fit siluetler pantolonları da etkiliyor ve onların kesimini de değiştiriyor. Pantolonlar dar parça ve düşük belli olarak sunuluyor. Sonuç genç ve modern stil.

SCABAL takım elbise tipik olarak fit, en iyi materyallerden yapılmış ve en iyi dikiş teknikleri kullanılmış demektir, tabii ki müşterisinin istekleri doğrultusunda. Geleneksel dikimlerin yanı sıra daha yumuşak daha modern dikim isteyenler yarım astarlı ceketleri tercih edebilirler. Buradaki fark, ceket içi farklı materyallerin ve üretim proseslerinin kullanılmasıdır. Sonuç olarak yüksek kalite hissi, basit yaşamla iyi yaşam arasındaki farktır.©2009 scabalkanyon.com